Podpisanie umowy na "Modernizację budynku z przeznaczeniem na magazyn Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej" w 2025 roku
Gmina Izbicko z dofinansowaniem na modernizację budynku z przeznaczeniem na magazyn Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

Gmina Izbicko podpisała umowę z Wojewodą Opolskim na dofinansowanie zadania realizowanego w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026. Środki pochodzą z budżetu państwa w formie dotacji celowej.
W ramach złożonego wniosku Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 360.002,00 zł na realizację zadania pn. „Modernizacja budynku z przeznaczeniem na magazyn Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej”. 95.479,02 zł zostało sfinansowane ze środków własnych gminy. Całkowita wartość przedsięwzięcia wyniosła 455.481,02 zł.
Projekt został zakwalifikowany do obszaru II Programu OLiOC: „Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw”, w ramach działu: „Uzupełnienie zasobów i infrastruktury niezbędnej do realizacji zadań OLiOC”.
Przedsięwzięcie zostało zrealizowane do dnia 31 grudnia 2025 r. i miało na celu zwiększenie gotowości gminy do reagowania w sytuacjach kryzysowych poprzez zapewnienie odpowiedniego zaplecza magazynowego dla sprzętu i zasobów niezbędnych do ochrony ludności.
