Bądźmy świadomi i gotowi - zanim zawyją syreny
Starosta Powiatu Strzeleckiego Waldemar Gaida, wraz z Wojewodą Opolskim Moniką Jurek oraz Opolskim Komendantem Wojewódzkim PSP nadbryg. Pawłem Kielarem, serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Izbicko na spotkanie poświęcone bezpieczeństwu i ochronie ludności.
Kiedy i gdzie?
- Data: 17 marca 2026 r.
- Godzina 15:30: Prezentacja plecaka ewakuacyjnego dla wszystkich zainteresowanych.
- Godzina 16:00: Początek spotkania głównego.
- Miejsce: Powiatowe Centrum Kultury, ul. Dworcowa 23 w Strzelcach Opolskich.
Cel i tematyka spotkania:
Spotkanie ma na celu przygotowanie Państwa oraz Państwa bliskich na sytuacje kryzysowe. W programie przewidziano omówienie:
- Zasad postępowania w sytuacjach realnego zagrożenia.
- Znaczenia sygnałów alarmowych oraz komunikatów ostrzegawczych.
- Profilaktyki i właściwych zachowań, które minimalizują ryzyko i zwiększają bezpieczeństwo.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców – wiedza o tym, jak reagować, może uratować życie!

