Podpisanie umowy na "Szkolenia z zakresu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej" w 2026 roku
Gmina Izbicko z dofinansowaniem na szkolenia z zakresu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

Gmina Izbicko podpisała umowę z Wojewodą Opolskim na dofinansowanie zadania realizowanego w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026. Środki pochodzą z budżetu państwa w formie dotacji celowej.
W ramach złożonego wniosku, Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 4.433,00 zł na realizację zadania pn. „Szkolenia z zakresu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej”.
Projekt został zakwalifikowany do obszaru IV Programu OLiOC: „Edukacja, szkolenia oraz baza i zaplecze szkoleniowe”, w ramach działu: „Szkolenia”.
Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane do dnia 31 grudnia 2026 r. i ma na celu przygotowanie zasobów osobowych urzędu i jednostek organizacyjnych do realizacji zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej.
